“Baraj Park Samsat” Nedir?

İlçemiz’in Atatürk Barajı kıyısında kurulmuş bölgemizin halihazırda il ve tek eğlence ve macera kompleksidir. Adıyaman bölgesi turizm destinasyonları içinde yer alan aynı zamanda bölge insanı için de güzel bir gün geçirmek için harika bir yerdir.

Gezmek, eğlenmek, dinlenmek için bir çok imkan barındıran bir komplekstir. Yolu, suyu, tuvaletleri mevcut piknik alanlarını da barındıran bölgenin girişi ücretsizdir.

Sakin bir gün geçirmek isteyenler için piknik alanları, dinlenmek, doğanın ve gölün tadını çıkarmak isteyenler için çeşitli damak tadları ile sıcak, soğuk içecekler, kahve çeşitleri içeren kafeler mevcuttur. Bunun yanı sıra bir çok su aktivitesini de barındıran tesiste tekne gezileri, motor kiralama hizmetleri ve deniz bisikletleri bulunmaktadır.

Daha fazlasını isteyenler için ise adrenalini yüksek, çok zevkli Zipline ve Dev salıncak gibi macera aktiviteleri de mevcuttur.

Dolu dolu bir gün geçirmek, Atatürk Baraj Gölü’nün ve doğanın tadını çıkarmak isteyenler için pişman olmayacakları bir gün vaadeden bölge Samsat Belediyesi’nin hizmet ve denetimindedir.

Samsat Belediyesi olarak sizleri de tesislerimizde ağırlamak, güzel bir gün geçirmenizi sağlamak için Baraj Park Samsat’a bekliyoruz. Pişman olmayacaksınız!

Zipline Nedir?

Yüksek bir noktadan, alçak bir noktaya bağlanmış çelik halat vasıtası ile emniyet kemeri giyerek kendi ağırlığınızla ve yerçekimi yardımıyla kayma aktivitesine denir.

 

Samsat’ta bulunan zipline 300 metreye varan uzunluğu ve 30 metre yüksekliği ile Türkiyedeki en uzun “zipline”lardan birisi olma özelliğine sahiptir.

 

Macera ve adrenalin tutkunları için harika bir sosyal aktivitedir. Neredeyse hat uzunluğunun tamamı su üzerinden geçmektedir. Adeta uçuyor hissine kapılacaksınız.

 

Yaz aylarında keyifli bir gün geçirmek isteyen herkesi Samsat’a “Zipline”ı denemeye davet ediyoruz.

Dev Salıncak

Özel çelik konstrüksiyon ile imal edilmiş yüksekliği 20metre olan bir salıncaktır.  1 veya 2 kişi birlikte binebilir. Önce bir elektrik motoru ile yükseğe çekilmektedir. Sonrasında motor mekanizmasının bırakması ile sallanma gerçekleşmektedir.

Bu sallanma sırasında yerçekiminin inanılmaz gücünü hissedecek ve boşluğa bırakılmanın adrenaline şahit olacaksınız. Ardından salıncak olarak sallanmaya başlayacak ve siz Atatürk Baraj Gölü üzerinde sallanıyorken müthiş manzara sizlere eşlik edecek.

Ayrıca bilmeniz gereken bir konu da dev salıncakta sallanmanın faydalı bir şey olduğudur.

Salıncak ile sallanmak; 

  • Denge gelişimimize yardımcı olur.
  • Salıncakta yapılan ileri geri hareket, beyinde odaklanmayı sağlayan beyin korteksini uyarır.
  • Salıncakta sallanmak mekansal farkındalığı arttırır. Mekansal farkındalık; beden, algı ve mekan ilişkisidir.
  • Salıncakta sallanırken birbirine tamamen ters olan iki duygu olan; heyecan ve rahatlama, birlikte yaşanır. Yukarıdayken kuş gibi hafif hissetmek, hızlanırken rüzgarı hissetmek mutluluk verir.

Samsat Belediyesi olarak sizleri de tesislerimizde ağırlamak, güzel bir gün geçirmenizi sağlamak için Baraj Park Samsat’a bekliyoruz. Pişman olmayacaksınız!

Gezi Teknesi

Baraj Park Samsat’ta sizin eğlenceniz için her şey düşünüldü. Diğer aktivitelerin yanın da bir de 45 kişi kapasiteli bir gezi teknemiz var. Yaz sezonu hafta sonlarında tarifeli olarak turlar düzenlenmektedir. Bu turlarda  Atatürk Baraj Gölü’nün en güzel koylarını, martı adasının ve daha bir çok güzelliği eğlence eşliğinde gezip görebilirsiniz. Tarihin derinliklerine gömülmüş Eski Samsat sular altında kalsa da gezi teknemiz o bölgeye doğru seyrederken Eski Samsat’ı hissedebilirsiniz. Aze ve Zeze’nin yürek burkan hikayesi de bu turlarda sizi bekliyor.

Ayrıca gezi teknemizde düğün, nişan, doğumgünü gibi sizin için önemli aktiviteleri de düzenleyebilirsiniz. Bu tür özel gezilerde kurumumuzdan bilgi almanızı rica ederiz.

Tesislerimizin müsaitlik durumu

Tesislerimizin müsaitlik durumunu öğrenmek, çalışma saatleri ve ücretler ile ilgili olarak bilgi almak için lütfen bize yazın.
Tesislerimizin müsaitlik durumu için tıklayın

İletişim bilgilerinizi verdiğiniz taktirde size en kısa sürede dönüş sağlanacaktır.